Belleco Lemon Proteins + szampon, zestaw 800 ml

319,00 zł

(319,00 zł szt.)

Brutto
Ilość

Belleco Lemon Proteins + szampon, zestaw 800 ml

Jest to czerpiący z dobra natury wyjątkowy i nowoczesny zabieg wygładzający i prostujący włosy. Oparta na kwasach i wyciągach roślinnych formuła zabiegu wypełnia ubytki we włosach regenerując uszkodzone wiązania i jednocześnie mocno uelastyczniając włos. Dodatkowo domyka łuskę włosa oraz nadaje piękny naturalny połysk.

Sposób wykonania zabiegu: Przed rozpoczęciem zabiegu bardzo ważne jest wykonanie testu mokrego włosa, który pozwoli nam ocenić czy kondycja włosa pozwala na wykonanie zabiegu prostującego. Jeśli mokry włos pod wpływem rozciągania karbuje się, wówczas nie powinniśmy przystępować do zabiegu prostującego. W takim przypadku wspaniale sprawdzi się Botox Kokosowy lub botoks Ananasowy.

KROK 1

SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY

 • Umyj włosy szamponem oczyszczającym dołączonym do zestawu. Szampon rozprowadź równomiernie na wilgotne włosy, delikatnie masuj, aż powstanie piana. Dokładnie spłucz. W razie potrzeby powtórz proces. Szampon przed użyciem należny mocno wstrząsnąć. Myjemy włosy 1-2 razy aż poczujemy, że włos się otworzył. Jeśli włosy są mocno brudne lub tłuste pierwsze mycie wykonaj zwykłym szamponem. Szampon oczyszczający nie pieni się obficie - jest to normalne zjawisko.
 • Po spłukaniu włosów odsączamy je w ręcznik i suszymy w 90%.

KROK 2

LEMON PROTEINS

 • Butelkę z proteinami należy bardzo dokładnie wstrząsnąć. Płyn proteinowy szczególnie w przypadku Cytrynowych Protein rozwarstwia się i cięższe składniki opadają na dno, dlatego wymieszanie produktu jest bardzo ważne, by właściwie zadziałał.
 • Proteiny Cytrynowe i jagodowe mimo różnicy w konsystencji można ze sobą mieszać do jednego zabiegu w dowolnych proporcjach (mieszanie jest szczególnie zalecane przy blondach)
 • Aplikuj produkt proteinowy 1-2 cm od nasady, na całą długość włosów. Staraj się dokładnie rozprowadzić produkt dłońmi, wmasowując we włosy i jednocześnie unikając powstania piany.
 • Jeśli mamy do czynienia z mocniej zniszczonymi, uwrażliwionymi końcami, tuż przed nałożeniem produktu zwilżamy je rozpylaczem mocniej niż pozostałą część włosów.
 • Na włosach blond, rozjaśnianych i delikatnych pozostaw produkt na 30 minut, przy włosach normalnych i średnich na 40 minut, a w przypadku włosów bardzo grubych i afro na 50 do 60 minut.
 • Po zakończeniu czasu aplikacji delikatnie spłukujemy nadmiar produktu z włosa z użyciem chłodnej lub lekko ciepłej wody tylko na linii skroni przeciągając źródło wody jednym szybkim ruchem od ucha do ucha, następnie ściągamy nadmiar dłońmi i papierowym ręcznikiem.
 • Suszymy włosy w 100% bez użycia szczotki. Nigdy nie przystępujemy do prostowania wilgotnych włosów.
 • Podczas suszenia i przy wprasowaniu włosy mogą być dość mocno obciążone - jest to normalne zjawisko, które znika po pierwszym umyciu.
 • Po wysuszeniu włosów separujemy je na bardzo cienkie pasma, następnie bardzo powoli i dokładnie wprasowujemy produkt min. 10 - max 20 razy, aż do uzyskania połysku.
 • Konieczne jest używanie tytanowej prostownicy. Im szersze płytki tym sprawniejsza jest praca. Temperaturę i ilość przeciągnięć prostownicą dostosowujemy do typu i kondycji włosa: jeśli włosy mocno kręcą się od nasady: można wykonać 10 szybkich przeciągnięć 1 do 10 cm  od nasady.
 • Włosy rozjaśniane, cienkie, delikatne, wysoko porowate, mocno uwrażliwione, puszące się lub lekkie fale: 150 - 170 stopni, ok 12-14 przeciągnięć, produkt trzymamy 30 minut.
 • Włosy rozjaśniane, grube, fale lub kręcone 180 stopni, około 14-16 przeciągnięć, produkt trzymamy 35-40 minut
 • Włosy średnio porowate, średnio uwrażliwione, puszące się , falowane lub kręcone: 16-18 przeciągnięć 180-190 stopni (farbowane), 18-20 przeciągnięć 190-210 stopni (dziewicze), produkt trzymamy 40-50 minut
 • Włosy grube, mocne loki, kędzierzawe, dziewicze: do 230 stopni, produkt trzymamy 50-60 minut
 • Pierwsze mycie włosów po 48 godzinach powinno być wykonane bardzo ładnie. ( Zalecamy umówienie się na pierwsze mycie w salonie). Włosy powinny być tez starannie wypłukane z szamponu i zaaplikowanej odzywki. Jeśli nie będą dokładnie wypłukane do kolejnego mysia mogą być sztywne.
 • W sytuacjach, gdy włosy nie maja mocnego skrętu i mamy pewność, że produkt proteinowy został odpowiednio wprasowany możliwe jest umycie włosów od razu po zabiegu. Należy odczekać 15 minut od zakończenia prasowania i wykonać mycie szamponem nawilżającym Belleco Hydrant Shampoo, następnie nałożyć maskę Belleco Hydrant Mask, pozostawić na około 5 min, spłukać i suszyć włosy suszarką. Przy poprawnie wykonanym zabiegu włosy powinny być proste bez modelowania. Mycie od razu po zabiegu zalecamy szczególnie przy użyciu Jagodowych-Niebieskich Protein, by nie dopuścić do zbyt mocnego zapigmentowania jasnych włosów.
 • Jeśli decydujemy się na mycie włosów po 48h od zabiegu bardzo ważne jest, by nie wydłużać tego czasu i nie poddawać włosa na działanie produktów dłużej niż 48godzin.
 • Ważna jest domowa pielęgnacja po zabiegu. Przy właściwej pielęgnacji trwałość zabiegu sięga nawet 6 miesięcy. Używanie szamponów i odżywek z nieodpowiednim agresywnym składem, czy stosowanie szamponów oczyszczających lub fioletowych znacznie skraca i niweluje efekt zabiegu.
 • Należy uprzedzić klientkę, że wprowadzone we włos substancje są termo aktywne i ich działanie aktywuje się pod wpływem ciepła. Dlatego ważne jest by po zabiegu włosy były suszone suszarką z ciepłym powietrzem.
 • Aby wydłużyć efekt działania zabiegu, warto raz na 2-3 tygodnie stosować odżywcze proteinowe ampułki Belleco.
 • Koloryzację wykonujemy zawsze 5-7 dni po zabiegu proteinowym.
 • Rozjaśnianie w znacznym stopniu niszczy dobroczynny efekt zabiegu, dlatego też zalecamy wykonywać najpierw rozjaśnianie, a około 2 tygodnie po rozjaśnianiu zabieg proteinowy.

Zobacz także

0002201
3 Przedmioty
2010-01-01

Opis

Pojemność
800 ML
Nowy produkt

Zobacz także

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub resetuj hasło